ANTİBAKTİREL HALI NEDİR?

ANTİBAKTERİYEL HALI NEDİR?

Antibakteriyel kelimesi, bakterilerin yaşamasını durduran veya üremesini önleyen kimyasal madde anlamında kullanılmaktadır.Tıpta sıkça kullanılan kelimelerden biridir. 

Antibakteriyel Halı ; mikroorganizma oluşumunu engelleyen akrilik emülsiyon esaslı özel kimyasalların ürünün üretiminden sonra, ürünün yüzeyine püskürtülmesi ya da enjekte edilmesi ile sağlanır.Bu kalıcı uygulama sayesinde bakteri ve mikroorganizmaların uzun süre üründen uzak tutulmasını sağlar.Yani bu özellik ürünün imal edildiği malzeme ile ilgili olmayıp sonradan da kazandırılabilir.Burada dikkat edilmesi gereken nokta, antibakteriyel özelliği sağlayan kimyasallar en fazla 6-7 yıkama boyunca kalıcılığını koruyacaktır.Dterjan ve kimysallarla halılar yıkandıkça antibakteriyel özelliği azalacaktır.

60 'C nin üstünde yıkanabilen halılar, yüksek sıcaklıktan dolayı bakteriler yaşamayacağı için antibakteriyel özelliğe sahip olurlar.

Halı türleri arasında sadece bambu halılar doğal olarak antibakteriyeldir.Herhangi bir kimyasal uygulama yapılmasına gerek yoktur.

Ücretsiz Kargo

Destek Hattı

Para İade Garantisi